Bananowe mydło w piance numerem 1 w toaletach publicznych

3-dozownik-mydla-higW dzisiejszych czasach dbanie o środowisko naturalne to nie luksus – to konieczność także ekonomiczna. Wszędzie tam, gdzie zmniejszamy ilość zużytych środków, wody, produkowanych odpadów, jednocześnie oszczędzamy, niekiedy znaczne kwoty. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że rozwiązania, które są po prostu przyjemne w użyciu, pozwalają równocześnie dbać o portfel i środowisko. Takie skutki ma chociażby używane zamiast klasycznych kosmetyków mydło w pianie. Stosowane w publicznych toaletach, ale także i coraz częściej, ze względu na czystość i wygodę w domach, dozowniki, zamieniające specjalnie do nich dopasowane płynne mydło w pianę, pozwalają na zużycie wielokrotnie mniej produktu, niż wtedy, kiedy wyciskamy na dłoń z dyspensera klasyczne mydło w płynie. Działanie wszelkich środków myjących opiera się właśnie na wytwarzaniu piany. Jej struktura pozwala usuwać z powierzchni skóry zarówno zanieczyszczenia rozpuszczalne bez trudu w wodzie, jak i te, które rozpuszczają się w tłuszczach i nie dałyby się zmyć samą wodą. Zamknięte w bąbelkach piany natomiast zmyjemy bez trudu. Dlatego też im więcej piany, tym skuteczniejsze mycie np. rąk przy mniejszej ilości produktu.

Dozowniki na mydło w pianie mają specjalny mechanizm, sama natomiast formuła mydła opracowana jest w nieco inny sposób, niż zwykłe, aby było bardziej podatne na takie działanie. Dostępne są rożne wkłady – zapachowe mydło w piance bananowe, egzotyczne czy kwiatowe, mydła o silniejszym działaniu dezynfekującym czy też działające dodatkowo ochronnie na skórę. Wszystkie one wykorzystywane są tak samo – w specjalnym dozowniku, zanim mydło opuści dyszę, specjalny mechanizm sprawia, że w połączeniu z powietrzem tworzy gęstą, wydajną pianę. Jest ona delikatna i kremowa, a ilość mydła jest znacznie mniejsza niż tego tradycyjnego, dzięki czemu takie rozwiązanie jest też łagodniejsze dla skóry przy jednoczesnym bardzo skutecznym usuwaniu brudu i zanieczyszczeń. Mydło w piance wymaga również dzięki temu o wiele rzadszego uzupełniania dozownika niż zwyczajne w płynie. Aż łatwo zapomnieć, kiedy przyjdzie pora to zrobić!

Od pewnego czasu panuje moda na przenoszenie rozwiązań stosowane w publicznych toaletach także do domu. O ile suszarka do rąk to jednak wydatek, który wciąż w domowym budżecie nie zwraca się tak szybko, należy więc do rzadkości, o tyle dozowniki mydła spotkać można w domach coraz częściej. Przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić miejsce. Nie ma również problemu z mydłem rozlanym na blacie czy śladami z rozlanego mydła pod tradycyjnym dozownikiem. Umieszczany w blacie lub na ścianie nie zajmuje miejsca na umywalce i ułatwia utrzymanie czystości. Mydło w pianie natomiast stosowane może być nie tylko do rąk, ale i mycia twarzy czy zamiast pianki do golenia – to sprytne, oszczędzające czas rozwiązanie dla osób lubiących ten sposób golenia. Patrząc na to, jak często bywa wpisywane w wyszukiwarkę hasło na przykład „mydło w piance bananowe”, jest to poszukiwane rozwiązanie, a dzięki swojej wydajności i niewysokim cenom dyspozytorów dostępne praktycznie dla każdego.

W tym sklepie Higieniczny.pl znalazłem wysokiej klasy dozowniki do mydła marki HiG oraz bananowe mydło w piance.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *