Choroby skóry: atopowe zapalenie i pokrzywka alergiczna

Choroby alergiczne wywołujące zmiany na skórze to nie tylko wykwity, zaczerwienienia, suchość i swąd. Efekty schorzeń widoczne są również we wnętrzu człowieka. Wiele z tych przypadłości odciska piętno na psychice. Powoduje uczucie dyskomfortu, zakłopotania i chęć unikania kontaktów z innymi ludźmi.

Każdy marzy o jak najlepszym wyglądzie, dba o skórę, pielęgnuje ją. Na tym punkcie szczególnie wrażliwe są kobiety, dla których wizerunek jest niezwykle ważny. Używają różnego rodzaju kremów, które nawilżają, ujędrniają, odświeżają czy odmładzają. Stosują kosmetyki do codziennego makijażu.

Unikaj detergentów

Problem pojawia się w momencie, kiedy skóra zachoruje. Najczęstszym schorzeniem jest atopowe zapalenie skóry. Wiąże się to często z rezygnacją z wszelkiego rodzaju preparatów do pielęgnacji ciała.

Pokrzywka alergiczna

To jedna z popularniejszych i częstszych chorób skóry, która dotyczyć może nawet 20% populacji na świecie. Schorzenie pojawia się zwykle u osób ze skłonnościami alergicznymi. Pokrzywka jest objawem alergii, na które zdecydowanie częściej chorują kobiety.

Pokrzywka alergiczna jest reakcją skóry na czynnik wywołujący uczulenie. Należy do bardzo częstych chorób skóry. Nazwa wzięła się stąd, że skóra wygląda jak po oparzeniu znaną chyba wszystkim rośliną – pokrzywą, a charakterystycznym objawem są bąble.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *