Czym jest grawerowanie laserowe – niezbędne informacje

Co to jest grawerowanie laserowe? Jaka jest jego technologia i zastosowanie? Ile trzeba zapłacić za usługę grawerowania? To najczęściej zadawane pytania dotyczące metody grawerowania. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

Metoda, jaką jest grawerowanie laserowe to nic innego jak wykorzystanie zogniskowanej wiązki lasera do odparowania materiału jednorodnego. To jak głęboki będzie grawer jest zależne od mocy lasera, czasu z jakim oddziałuje wiązka oraz samego materiału.

Otrzymany obraz będzie bardzo przejrzysty i trwały. Pamiętajmy, że grawer nie powoduje odkształcenia ani zarysowania. Grawerowanie coraz częściej staje się elementem oferty w szeroko rozumianej gałęzi reklamy i przemysłu.

Precyzja i prędkość

Grawerowanie laserowe stało się popularne głównie dzięki łatwości z jaką można pozyskać precyzyjne detale oraz krawędzie cięcia, których nie trzeba poprawiać. Sam proces jakim jest obróbka odbywa się automatycznie i bezdotykowo.

Maszyna do grawerowania laserowego ma zamkniętą obudowę, która zwiększa bezpieczeństwo osoby pracującej przy niej. Poza tym maszyny pracują na pełnych obrotach, co sprawia, że maksymalna prędkość pozwala na wykonane większej ilości zamówień w ciągu godziny.

Zaletą tej technologii jest działanie promieni lasera, który nie zużywa się mechanicznie. To daje możliwość powtarzania konkretnej czynności (wzoru) i ekonomizuje całe działanie.

Co można grawerować

Łatwiej byłoby napisać czego nie można, bo materiałów, gdzie stosuje się grawerowanie laserowe jest mnóstwo. Wiele firm posiada urządzenia, którymi graweruje zarówno w metalu, tworzywach sztucznych, a nawet drewnie czy papierze. Zdarzają się też przedsiębiorstwa oferujące grawer na gumie oraz owocach czy warzywach.

Wśród zamówień pojawiają się także prośby o znakowanie albo grawer na portfelu, odzieży, czy nawet sprzęcie elektronicznym. Te opcję wybierają często przedsiębiorstwa wydające edycje specjalne konkretnych produktów, na przykład. długopisy z wygrawerowanym napisem i herbem klubu piłkarskiego Legia Warszawa.

Cena

Na koniec pytanie, które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Korzystając z usługi grawerowania musimy liczyć się z tak zwanymi widełkami. Ceny różnią się w zależności od ilości produktów zleconych do grawerowania oraz ich wielkości. Najlepszą metodą na wybranie odpowiedniej ceny jest porównanie ofert kilku firm. Większość z nich działa na zasadzie indywidualnych ofert i zamówień, dzięki czemu możemy otrzymać rabat albo jakiś gratis od firmy, na którą się zdecydujemy.

Opracowanie CNC-PRO.PL Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *