Dlaczego warto wybrać kołdrę antyalergiczną marki Ludwika?

14-poduszka-kołdra-ludwika

Jakość snu wpływa nie tylko na samopoczucie i siły pozwalające na rozmaite aktywności w ciągu dnia, ale również na zdrowie. Zapotrzebowanie na sen zmienia się wraz z wiekiem. Można jednak wskazać na kilka czynników wpływających na nocną regenerację organizmu i wytyczających uniwersalne zasady dla dobrego snu. Jakie są to reguły? Z pewnością średnio powinniśmy przesypiać około 8 godzin dziennie. Należy także zadbać o odpowiednie miejsce do spania – najlepiej, aby była to wydzielona sypialnia będąca pomieszczeniem, w którym czujemy się dobrze i bezpiecznie.

Nic nie powinno nam tam przeszkadzać – żaden dźwięk ani rozpraszające światło. Warto więc zainwestować między innymi w rolety, by w razie czego odciąć się zupełnie od jakichkolwiek zewnętrznych źródeł światła. Istotna jest również temperatura – uważa się, że najlepsza w czasie snu to ta między 18 a 22°C, choć jest to oczywiście kwestia indywidualna. Ważne, by w pomieszczeniu nie było zbyt ciepło. Dobrym zwyczajem jest wietrzenie sypialni tuż przed snem. Liczy się też dobre łóżko, wygodny materac i oczywiście pościel.

Jedną z istotnych zasad jest także dbanie o czystość w sypialni. Chodzi tu przede wszystkim o usuwanie kurzu i tym samym roztoczy, które bardzo źle wpływają na nasze zdrowie. Kichanie, łzawiące oczy, katar – to tylko niektóre z alergicznych dolegliwości, które mogą powodować. Alergie uważa się dziś za jedną z najczęściej występujących chorób zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Sypialnia jest pomieszczeniem szczególnie narażonym na występowanie roztoczy – prawdziwym rajem jest dla nich nasza pościel, z którą mamy bezpośredni kontakt. Nie tylko alergicy, ale też astmatycy i wszyscy, którzy chcieliby poprawić jakość swojego snu, powinni pomyśleć o zaopatrzeniu się w pościel antyalergiczną wykonaną z materiałów syntetycznych. Pościel antyalergiczną można prać w wysokiej temperaturze, która zabija roztocza. Nie jest ona przy tym narażona na występowanie grzybów, pleśni lub innych drobnoustrojów – wysycha szybko, doskonale odprowadzając wilgoć i hamując ich rozwój. Pościel antyalergiczna jest tym samym nie tylko antyroztoczowa, ale również antybakteryjna. Kołdry i poduszki antyalergiczne cechuje także sprężystość, lekkość i świetna cyrkulacja powietrza.

Kołdry antyalergiczne marki Ludwika spełniają najwyższe standardy. W ofercie firmy znajdziemy różne ich rodzaje, uzależnione przede wszystkim od pory roku. Ultralekka świetnie sprawdzi się w wyjątkowo gorące dni, a lekka na lato. Zimowa – jak sama nazwa wskazuje – otuli podczas znacznie chłodniejszych nocy. Dla osób, które muszą szczególnie zadbać o zminimalizowanie utraty ciepła, idealna będzie opcja duo, czyli kołdra złożona z dwóch warstw przepikowanych tkaniną i obszytych jedną lamówką. Do wybory są także dwie propozycje całorocznych kołder. Pierwsza świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach klimatyzowanych latem i ogrzewanych zimą, a druga – 4 pory roku – to zestaw dwóch kołder (letniej i wiosenno-jesiennej), które tworzą razem kołdrę zimową. Można wybrać, z której kołdry chcemy skorzystać lub użytkować je właśnie połączone.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *