Dynamiczny rozwój nieruchomości w Warszawie

Warszawa jest jednym z największych centrów biznesowych oraz finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie stolica przyciąga największe globalne firmy do otwierania swoich biur w tym regionie. Nie umknęło to uwadze deweloperów, którzy nie zwalniają tempa i tworzą coraz nowsze powierzchnie biurowe, które są wręcz rozchwytywane przez korporacje, które szukają dogodnego miejsca dla otworzenia swojego oddziału w stolicy Polski.

Na ten dynamiczny rozwój nieruchomości w Warszawie ma wpływ głównie skala rynku i wzrost PKB, atrakcyjne ceny nieruchomości oraz płynność rynku. Polska jest szóstym co do wielkości krajem Unii Europejskiej. Ceny nieruchomości są zdecydowanie niższe niż w krajach Europy Zachodniej, dlatego korporacje widzą polskie powierzchnie biurowe jako bardzo atrakcyjną alternatywę. Ponadto, w Europie Zachodniej mamy do czynienia z przesyceniem miejsc biurowych, a tamtejszy rynek nie jest aż tak dynamiczny jak polski. Aktywność deweloperów w Polsce jest na wysokim poziomie, co wiąże się z ciągle rozwijającym się rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nieruchomości biurowe to nie jedyne inwestycje, które są tworzone w tak dynamicznym tempie. W związku z powstającymi nowymi miejscami pracy, coraz więcej ludzi decyduje się na zamieszkanie w Warszawie. Sprzyja temu szybko rozwijający się rynek pierwotny mieszkań. Apartamenty Warszawa powstają w różnych dzielnicach o zróżnicowanym standardzie. W ofercie można znaleźć luksusowe apartamenty, lofty lub bardziej przystępne mieszkania. Deweloperzy, dzięki dynamicznej sytuacji na rynku nieruchomości biurowych również mogli dotrzymać kroku. Najwięcej mieszkań jest dostępnych na Mokotowie oraz Woli.

Wola zyskuje na atrakcyjności dzięki coraz większej ilości otwieranych tu biur. Otworzenie tu kolejnej linii metra oraz brak korków sprawia, że dzielnica powoli staje się drugim centrum biznesowym Warszawy. Powstające tu apartamentowce wychodzą naprzeciw zapracowanym mieszkańcom i w swojej ofercie uwzględniają spełnianie oczekiwań na najwyższym poziomie. W zabieganym trybie życia nie raz nie ma czasu na siłownię lub przebywanie wśród natury. Niektóre inwestycje uwzględniają takie potrzeby. Zagospodarowanie wokół budynku czy też dachu nieruchomości w postaci ogrodu jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla ludzich chcących odpocząć po pracy bez wychodzenia z domu. Dodatkowo sala fitness w apartamentowcu eliminuje potrzebę przemieszczania się na siłownię.

Ciągły rozwój nieruchomości biurowych pozwala na zmianę krajobrazu miasta i powstawanie nowych apartamentowców o ciekawej architekturze. Dopasowanie mieszkań do potrzeb rynku powoduje, że oferty spełniają liczne potrzeby przyszłych mieszkańców znajdując się w samym sercu miasta.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *