Jak działa ogrzewanie podłogowe?

4-ogrzejTradycyjne grzejniki odchodzą do lamusa – ogrzewanie podłogowe staje się standardem w nowym budownictwie. Zapewnia ono zwiększony komfort i sprawia, że odczuwalna temperatura jest wyższa, niż przy zastosowaniu innych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Ogrzewanie podłogowe montuje się poprzez umieszczenie w wylewce podłogi rur grzewczych, które potem oddają ciepło do podłoża.

Niewątpliwą zaletą ogrzewania podłogowego jest to, że jest to grzejnik o dużej powierzchni, który gwarantuje pionowy rozkład ciepła. Od podłogi równomiernie nagrzewa się całe pomieszczenie, a ona sama pozostaje wciąż lekko ciepła.

Ważnym aspektem jest również oszczędność – ze względu na to, że odczuwalna temperatura jest wyższa, niż przy standardowych grzejnikach, można obniżyć koszty eksploatacji, ustawiając ogrzewanie na niższą temperaturę bez utraty komfortu cieplnego. Dodatkowo ogrzewanie podłogowe jest bardzo praktyczne z estetycznego punktu widzenia – nie trzeba zastanawiać się, w którym miejscu ustawić kaloryfery i nie ma żadnych ograniczeń w przypadku przemeblowania pomieszczenia w przyszłości.

Ogrzewanie podłogowe świetnie sprawdza się w łazienkach i pomieszczeniach wyłożonych płytkami. Taki rodzaj materiału bardzo łatwo się wychładza i jest dla bosej stopy niekomfortowy – ogrzewanie podłogowe eliminuje ten problem, gdyż podłoga zawsze pozostaje delikatnie ciepła.

Zastanawiasz się nad tym, czy ogrzewanie podłogowe to dobry pomysł? Nie jesteś tego zupełnie jeszcze pewien, usłyszałeś niedawno od znajomego, że to nowoczesny sposób dostarczania ciepła w domach i teraz zastanawiasz się, czy to faktycznie ma sens. Budujesz właśnie nowy dom i rzeczywiście o tym, że ogrzewanie podłogowe jest dobrym pomysłem już słyszałeś. Ile już jednak słyszałeś o tym, że coś jest wychwalane przez wszystkich, a ostatecznie okazuje się być niewygodne i często zbyt drogie. Burzymy te mity! Ogrzewanie podłogowe wcale nie jest drogie, a wręcz przeciwnie – często wychodzi taniej, niż przeciętne ogrzewanie. Mało tego, jest niesamowitym komfortem i istnym rajem dla Twoich stóp. Ten, kto choć raz zakosztuje przyjemności poruszania się w domu, gdzie zamontowane jest ogrzewanie podłogowe, już nigdy więcej nie przekona się do zwykłych kaloryferów. Jeśli naprawdę się wahasz, idź do kogoś, kto ogrzewanie podłogowe ma i sam przetestuj! Twoje stopy to pokochają. Będziesz czuł idealną temperaturę w pomieszczeniu.

Ponieważ to stopy najszybciej stają się zimne, dostarczanie ciepła od dołu zapobiegnie tym problemom. Natomiast na wysokości głowy temperatura będzie niższa, co pozwala czuć komfort, dobre samopoczucie i świeży umysł. Pamiętaj, że ogrzewanie podłogowe to również inwestycja w zdrowie Twojej rodziny. Zapewniając im odpowiednią temperaturę, minimalizujesz ryzyko zachorowania.

Opracowała firma: https://ogrzej.pl/grzejniki-kanalowe

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *