Hantle da kobiet

Ćwiczenia z hantlami to jedne z najpopularniejszych, wykonywanych zarówno na siłowniach, jak również w domu. Nie powinno to dziwić, gdyż hantle są nie tylko niewielkich rozmiarów, ale ich kupno nie jest także dużym obciążeniem dla portfela. Hantle powinny jednak spełniać szereg wymogów, aby nie tylko pomagały w skutecznych treningach, ale również aby były bezpieczne dla samego użytkownika.

Poszukując odpowiednich hantli najczęściej natrafiamy na produkty wykonane z żeliwa – o trwałej strukturze. Współcześnie wiele sklepów oferuje hantle pokryte winylowymi powłokami – posiadają one zatem nie tylko eleganckie wykończenie, ale również żywe kolory. Dodatkowo winylowa powłoka sprawia, iż hantle odporne są na uszkodzenia takie jak zarysowania czy odpryskiwanie. Powłoka winylowa gwarantuje również minimalizowanie ryzyka obtarć czy tworzenia się odcisków po wyjątkowo trudnym i długim treningu.

Hantle najczęściej nie posiadają powierzchni, która mogłaby chłonąc wilgoć podczas ćwiczeń. Dzięki temu produkty te są niezwykle proste w utrzymaniu czystości. Po zakończonych ćwiczeniach hantle można przetrzeć wilgotną szmatką nasączoną detergentem. Dodatkowo wiele z oferowanych modeli posiada dopasowane do dłoni uchwyty. To sprawia, iż hantle jeszcze lepiej trzyma się podczas ćwiczeń. Dodatkowo nie wyślizgują się one z rąk. Dla kogo dedykowane są hantle? Wbrew obiegowym opiniom również panie mogą i chętnie korzystają z hantli. W sklepach sportowych można znaleźć produkty tego typu o zróżnicowanej wadze. Najczęściej kupowanym są hantelki o wadze ok. 1-2kg.

Hantle i inne sprzęty treningowe znajdziesz w sklepie online http://www.sk-sport.pl/

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *