Jakie okulary przeciwsłoneczne wybrać?

Wraz z nadejściem najcieplejszej pory roku warto zaopatrzyć się w użyteczne plażowe dodatki – porządną, dużą torbę, w której będzie można łatwo przenieść rzeczy koniecznie potrzebne do plażowania, elegancki kapelusz dla ochrony głowy przed słońcem i przede wszystkim dopasowane okulary przeciwsłoneczne. Z tymi ostatnimi wiele z nas ma problem – trudno znaleźć te, w których wygląda się idealnie. Okulary przeciwsłoneczne damskie w przeciwieństwie do męskich są znacznie bogatsze w fasony, wzory i kolory, które mogą doprowadzić do szewskiej pasji każdą z kupujących. Grunt to kierować się rozsądkiem i znaleźć dobrą koleżankę na zakupy, która pomoże nam obiektywnie ocenić nasz kształt twarzy, co jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Drugim jest wybranie preferowanego koloru, który nie przytłoczy naszej twarzy, a pomoże wydobyć z niej ładny i delikatny odcień, który nie będzie wyglądał gorzej wraz z przybywaniem na twarzy coraz większej ilości opalenizny. Trzeba być także przygotowaną na to, że główną rolą okularów przeciwsłonecznych jest ochrona przed słońcem i warto znaleźć takie okulary, które pomogą nam ochronić nasze oczy przed zgubnym wpływem słońca. Nigdy nie kupujmy okularów pod wpływem impulsu, gdyż przez to będziemy męczyły się z niedopasowaną parą, która nie będzie wyglądała ani ładnie, ani nie będzie dla nas użyteczna.

Warto przeznaczyć dzień na poszukiwania tej jedynej pary – dopasować ją do najczęściej noszonych przez nas ubrań oraz tego, gdzie je założymy – na plaży możemy sobie pozwolić na więcej niż w mieście czy w biurze. Trzeba mieć na uwadze także to, że nasz wygląd może być odniesieniem dla nieznajomych – to także jest ważne, by wyglądać w tych okularach dokładnie tak, jak chcemy być postrzegane – oraz należy pamiętać o tym, że nie każdy fason pasuje każdej z nas. Panie o pyzatej buzi na przykład powinny wystrzegać się okularów-much, te o prostokątnej muszą uważać na wszystkie prostokątne oprawki. Warto także zaznaczyć, że nic nie poprawia naszego wyglądu jak dobre samopoczucie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *