Jakiego prawnika wybrać do sprawy rozwodowej?

O rozwód można ubiegać się w przypadku stwierdzenia trwałego i zupełnego rozkładu pożycia małżeńskiego. Jeśli ta przesłanka nie zostanie spełniona sąd nie ma obowiązku orzekać rozwodu, nawet na wniosek małżonków. Niestety liczba rozwodów w Polsce rokrocznie rośnie. Rozwód wiąże się zazwyczaj z ogromnym stresem zarówno dla obojga zwaśnionych stron jak i dzieci.

Do kogo udać się w takiej sytuacji po fachowe usługi?
Do 2007 roku interesy klienta w przed sądem mógł reprezentować jedynie adwokat. Obecnie prawo upoważnia do tej roli także radcę prawnego. Udział pełnomocnika w takich sprawach nie jest przymusowy. Strona postępowania rozwodowego może w postępowaniu samodzielnie bronić swoich racji. Jednak ze względu na złożoność procesu warto skonsultować się z doświadczonym prawnikiem.

Jak wybrać adwokata lub radcę prawnego w sprawie rozwodowej?
W przypadku wyboru dobrego radcy prawnego/adwokata nie warto kierować się znalezionym w Google rankingiem adwokatów lub kancelarii adwokackich. Nie ma na ten temat wiarygodnych rankingów. A te, które są publikowane zwykle nie uwzględniają spraw wygranych przez adwokatów, a opierają się na innych czynnikach niezwiązanych ze skutecznością danej kancelarii adwokackiej jak np. wysokość obrotów.

Warto natomiast zapytać o rekomendację wśród znajomych lub osób, które korzystały z usług danego adwokata w zakresie spraw rozwodowych. Należy pamiętać, że większość kancelarii specjalizuje się w prowadzeniu określonych spraw. To że jedne odnoszą sukcesy w prowadzeniu spraw podatkowych nie znaczy, że będą równie skuteczne w sprawach takich jak rozwód Katowice pod tym względem stwarzają możliwości do znalezienia profesjonalnego prawnika. W zależności od tego czy jest to sprawa z orzekaniem o winie lub nie, kancelaria adwokacka za prowadzenie sprawy zażąda kwoty rzędu 2000-10.000zł netto.

Nie ma sprawdzonego sposobu na wybranie dobrego adwokata. Nawet najlepszy nie da gwarancji wygrania sprawy. Natomiast kluczowe w tym wyborze powinno być kierowanie się dobrymi opiniami byłych klientów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *