Kamerzysta ślubny i fotograf – czego od nich oczekiwać?

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenie w życiu młodej pary. Decydują się oni, że spędzą ze sobą resztę życia. O wyjątkowości takich uroczystości decyduje jej niepowtarzalność. Pewnym sposobem na zatrzymanie wspomnień jest zatrudnienie fotografa ślubnego i/lub kamerzysty. Jednak, aby spełnili oni swoje zadanie, a wykonany materiał był wysokiej jakości, trzeba wziąć pod uwagę kilka elementów.

Przede wszystkim, nie wolno kierować się wyłącznie kryterium ceny. Usługi dobrych fotografów czy kamerzystów muszą kosztować. Niska cena może świadczyć o niskiej jakości. Nawet biorąc pod uwagę konkurencję, jaka panuje na rynku, pewien poziom ceny nie powinien być zaniżany. Na dobrego specjalistę również należy odpowiednio wcześniej polować. Wysoka jakość usług sprawia, że niektórzy wykonawcy są wręcz rozchwytywani i ich kalendarz jest zapełniony na najbliższe miesiące.

Od dobrego kamerzysty i fotografa tj. http://f4pictures.pl/wesele/ przede wszystkim należy oczekiwać umiejętności i zaangażowania. Znudzony swoją pracą zleceniobiorca może nie przyłożyć się do znakomitej realizacji zadania. Przed samym ślubem należy dokładnie ustalić wymagania pary młodej względem zdjęć i filmu z wesela. To na ich podstawie rozliczany jest po wykonaniu zlecenia wynajęty fotograf i kamerzysta. To znaczne ułatwienie współpracy. Jasne wytyczne to wyraźna wskazówka na co zwrócić uwagę, a poza tym, jeśli nie zostały określone oczekiwania, ciężko egzekwować odpowiedzialność za źle wykonane zadanie.

Osoba wynajęta do uwiecznienia tak doniosłej uroczystości powinna być blisko pary młodej. Dobrze jest gdy wcześniej przeprowadzi rekonesans miejsc, w których będą odbywały się uroczystości. Tylko w ten sposób może przygotować się do wyboru najodpowiedniejszych miejsc, w których można uzyskać najlepsze ujęcia. Dobrze jest czasem wynająć duet fotografów i operatorów kamer. Wówczas mogą oni ustalić plan działania i podzielić się, by uchwycić najważniejsze momenty zaślubin.

Przed wybraniem odpowiedniego fotografa najlepiej przygotować sobie listę oczekiwań i pytań. Wśród nich mogą być pytania o sposób pracy, rodzaj używanego sprzętu, dotychczasowe doświadczenia, zapasową kamerę w razie awarii i o portfolio, w którym widoczne będą uwiecznione uroczystości.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *