Czy kamienie w biżuterii mają moc uzdrawiania?

3Medycyna ludowa znana jest ludzkości od zarania dziejów. Opierająca się w dużej mierze na naturalnych metodach leczenia wszelkich dolegliwości, dziś ma swoich zagorzałych przeciwników, jak i zwolenników. Zapewne dlatego, że współczesne społeczeństwa nie do końca chcą zgodzić się na szarlataństwo, jak nazywają medycynę i wierzenia ludowe. Jednak, jak wspomniano, istnieje i dziś odsetek ludzi, którzy chcąc powrócić do natury korzystają z jej dobrodziejstw, także w przypadku wszelkich dolegliwości. A jednym z elementów tych wierzeń jest wiara w uzdrawiającą moc kamieni. Chcemy wierzyć, że kamienie mają magiczne, wręcz uzdrawiające moce, dlatego wybieramy je z taką starannością, dopasowując do naszego znaku zodiaku i charakteru. Możemy także wybrać je pod kątem dolegliwości, które zwalczyć chcemy.

A jak najczęściej nosimy kamienie? Oczywiście w biżuterii. To najprostszy sposób na to, by kolczyki srebrne z kamieniem, bransoletka czy pierścionek z kamieniami, które mają nam pomóc były zawsze przy nas. Można również tworzyć z nich całe komplety zwiększając moc i działanie kamieni. W ostatnich latach popularne także stały się breloczki z kamieniami. Szczególnie polecane panom, którzy nie chcą wprost przyznać się do „wiary” w moc kamieni i które w takiej postaci dołączone mogą zostać do kluczy, dzięki czemu kamień zawsze jest blisko nas. Jednak pamiętać należy, że na przykład w Indiach wierzy się, że kamienie tylko wówczas przynoszą oczekiwane efekty, jeżeli dobrane są pod kątem dnia urodzin i noszone są blisko skóry.

Wymysły bądź nie, na kwestię leczniczego czy przynoszącego bogactwo i szczęście wpływu kamieni na nasze życie , można patrzeć z przymrużeniem oka. To wybór każdego człowieka w co i czy w ogóle wierzy. Jednak niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że bransoletki, zawieszki czy kolczyki srebrne z kamieniami wyglądają pięknie i chociażby z tego powodu warto mieć w swojej szkatułce chociaż jeden ich komplet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *