Karta podatkowa

Karta podatkowa jest to jedna z najprostszych form opodatkowania.  Przedsiębiorca który rozlicza się na za zasadzie karty podatkowej nie prowadzi księgowości, nie składa zeznań rocznych i często płaci niewysoki podatek, niezależny od zarobków.

Podatek „kartowiczów” w odróżnieniu od pozostałych form rozliczenia nie ma nic wspólnego z dochodami. Kwotę podatku ustala ustala naczelnik odpowiedniego urzędu skarbowego w drodze decyzji. Czynniki jakie bierze pod uwagę to zakres usług przedsiębiorstwa, liczba pracowników oraz wielkość miejscowości w której działa firma.

Generalnie za pomocą karty podatkowej mogą rozliczać się przedsiębiorcy prowadzący działalność usługową, usługowo-handlową oraz handlową. Przedsiębiorcy zainteresowani rozliczeniem za pomocą karty podatkowej mogą sprawdzić czy ich działalność może być objęta tą formą oraz z jakimi kosztami podatku muszą się liczyć – takie informacje znajdą w załączniku do ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *