Korzystna sprzedaż używanego samochodu

maxresdefaultNadejdzie w końcu ten dzień czyli sprzedaż własnego samochodu. Większość właścicieli pojazdów po kilku latach użytkowania zaczyna sobie kalkulować, że tak naprawdę nie ma sensu już więcej inwestować w naprawy, remonty samochodu. Trzeba postawić na konkretne działania czyli podjąć męską decyzję o sprzedaży. Sentymenty, wspomnienia na bok, liczyć się będą tylko profesjonalne przygotowania do tego by zrobić to jak najszybciej i oczywiście jak najbardziej korzystnie. Jak przygotować się do sprzedaży auta?

Ustalenie ceny

Sprawa najważniejsza czyli to ile można zyskać na sprzedaży samochodu. Odradza się szaleństwa w tym zakresie. Zbyt wysoka cena zostanie potraktowana jako ciekawostka, nikt raczej nie zdecyduje się na kupno drogiego samochodu mając liczne, podobne oferty ale o niższej wartości. Tak samo zbyt niska cena może również odstraszać z prostej przyczyny- jeżeli znacznie odbiega od średniej ceny rynkowej danego modelu samochodu to może oznaczać jakieś ukryte wady.

Kompleksowe przygotowanie pojazdu do prezentacji

Zadbać o samochód przed wystawieniem na sprzedaż to rzecz kluczowa. Nie wystarczy pojechać na myjnię, wszystko w środku wypolerować, przygotować świecące alufelgi. Konieczne jest również wymienienie wszystkich elementów drobnych, które mogą nie działać, uzupełnienie oleju i innych płynów. Samochód ma być w tych realiach idealnie przygotowany na prezentację przed klientem.

Historia naszego samochodu

Samochód posiada swoją historię. Zapisaną w książce serwisowej, na zbieranych przez lata dokumentacjach z serwisów. Faktury, rachunki, gwarancje, dokumentacje przygotowane w serwisach samochodowych. Im więcej dokumentacji tym lepiej. Nawet jeżeli dokumentacja wskazuje poważniejsze naprawy, to przedstawiając wszystko czarno na białym gwarantujemy potencjalnym kupcom przejrzystość, pełną transparentność. Ukrywanie jakichkolwiek wad może w późniejszym okresie prowadzić do unieważnienia transakcji.

Gdzie sprzedać samochód?

Możliwości sprzedaży samochodu jest całe multum. Jeżeli ktoś ceni sobie czas i pieniądze to najlepiej zrobić to w takich miejscach jak skup samochodów Wrocław. Miejsce gdzie wszystkie sprawy, można załatwić bardzo szybko i sprawnie, bez zbędnych formalności.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *