Gdzie kupić najtańsze domeny?

 

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa była pierwszym w naszym kraju rejestratorem domen. Adresy internetowe były dawniej mało powszechne i jak na ówczesne lata dość drogie, choć w identycznej cenie dla każdego zainteresowanego. Dzisiaj w rejestrowaniu i odnawianiu domen pośredniczą koncesjonowani Partnerzy instytutu badawczego. Instytut NASK daje możliwość współpracy w zakresie rejestracji i przedłużeń wirtualnych adresów internetowych wyłącznie podmiotom spełniającym rygorystyczne wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zgodności systemów.

Wielu koncesjonowanych Partnerów NASK to dla rejestrujących domeny korzyść w postaci łatwości w dostępie do rejestracji po konkurencyjnych cenach. Dane o wszystkich polskich domenach przechowywane są w głównym rejestrze .PL obsługiwanym przez wspomniany instytut badawczy. Instytut NASK udostępnia każdemu autoryzowanemu Partnerowi możliwość samodzielnego rejestrowania, przedłużania i obsługiwania adresów internetowych w głównym rejestrze domen PL. Instytut daje też swoim Partnerom możność indywidualnego i niezależnego zarządzania domenami własnych klientów, czyli tworzenia indywidualnej, korzystnej cenowo oferty.

Te same hurtowe ceny rejestrowania i przedłużania adresów internetowych obowiązują wszystkich partnerów NASK. Jest coś takiego jak wolna konkurencyjność pomiędzy Partnerami Instytutu w zakresie ofert cenowych zarówno za rejestrowanie jak i przedłużanie domeny. Wiedza o tym, że każdą domenę z rozszerzeniem PL obsługuje w Polsce NASK za pośrednictwem autoryzowanych Partnerów powinna być znana dla klientów.

Źródło – http://taniedomeny.net.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *