Obsługa prawna przedsiębiorców – dlaczego warto?

Radca prawny GdańskZałożenie firmy, prowadzenie własnego biznesu powinno opierać się na współpracy z adwokatami, radcami prawnymi. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego wręcz przeciwnie, należy jednak koniecznie zastanowić się nad kwestiami związanymi z tym dlaczego naprawdę warto, jak przekonać osoby niezdecydowane do stałych pomocy prawnych.

Zaczynamy biznes czyli każdy kto rozpoczyna prowadzić działalność gospodarczą, powinien opierać się na współpracy z najlepszymi prawnikami. Wybór formy prawnej, ustalenie konkretnych działań względem polskich urzędów. Warto uwierzyć w to, że w gąszczu polskich przepisów prawnych, niejedna mądra głowa wpadała w zakłopotanie.

Kompleksowa znajomość Kodeksu Pracy. Kto prowadzi firmę i zatrudnia pracowników doskonale zdaje sobie sprawę jak skomplikowane jest krążenie wokół przepisów Kodeksu Pracy. Kwestie zatrudniania, zwolnień, wynagrodzeń, urlopów, chorobowych, przygotowanie prawidłowo umów o pracę, zatrudnianie w zgodzie z wszelkimi zasadami. Wszystko to jest nadzwyczaj skomplikowane i powoduje, że tylko specjalista w zakresie prawa pracy, Kodeksu Pracy będzie umiał wszystko doskonale przygotować.

Realizacja dokumentacji firmowej, począwszy od regulaminów, poprzez statusy, a kończąc na różnych kwestiach związanych z przepisami dla klientów czy umowami z kontrahentami. Samodzielne tworzenie takich dokumentów na pewno nie będzie miało nic wspólnego z obowiązująca w naszym kraju literą prawa.

Prawidłowe i zgodne z prawem windykowanie należności, wysyłanie wniosków o zapłatę zobowiązań. Oczywiście co biznesmen to własne sposoby działania odnośnie ściągania należności, jednak zawsze kiedy firma ma dłużników to nie pozostaje nic innego jak postępować w zgodzie z polskimi przepisami prawa.

Reprezentacja przed obliczem sądu. Tak właśnie to wygląda w dzisiejszych czasach. Coraz częściej chodzi się do sądu i zamiast tracić czas i być nieprzygotowanym, to koniecznością będzie skierowanie się w stronę pomocy specjalistów od prawa. Pamiętajmy, że w przypadku kiedy mowa o sprawach karno-skarbowych to obowiązkiem jest aby firma była reprezentowana przez adwokata.

Co powoduje, że właściciele firm niechętnie angażują na stałe adwokatów czy radców prawnych?

Jest tylko jedna odpowiedź, mianowicie chęci minimalizacji kosztów to najważniejszy argument który pozwala nie angażować w ramach obsługi prawnej adwokatów, radców prawnych. Niestety, kiedy już ktoś sobie uświadomi że to bardzo ważne, to jest zazwyczaj za późno i straty finansowe są naprawdę wysokie, nie do powetowania.

Warto korzystać naturalnie z usług tylko specjalistów, adwokatów, kancelarii adwokackich które obecnie specjalizują się w obsłudze prawnej przedsiębiorstw. Na pewno profesjonalną i pełną pomoc można odszukać u każdego adwokat Gdańsk tj. Michał Grochola.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *