Polacy coraz chętniej sięgają po nowe samochody

Czwartek otwieramy optymistycznym akcentem. Z najnowszych ewidencji wynika, iż Polacy coraz częściej odwiedzają salony decydując się na zakup fabrycznie nowego auta!

Jako przedstawia instytut Samar, w poprzednim miesiącu zarejestrowano w Polsce 23 578 nowych pojazdów osobowych. Toż prawie o 10 proc. (9,8 proc.) więcej niż w zbliżonym okresie przeszłego roku! Jakie z aut cieszą się największym zamiłowaniem?

Okazuje się, że szczególnymi względami darzymy pojazdy klasy kompaktowej. Na pierwszym miejscu uplasowała się, liderująca na listach sprzedaży od nastu miesięcy, Skoda Octavia. We wrześniu zapisano w naszym kraju 964 nowe auta tego rodzaju, jakie pokochali sobie nie wyłącznie odbiorcy indywidualni, lecz także firmy.

Dużym zaskoczeniem jest numer 2. Z wynikiem 744 sprzedanych egzemplarzy na drugim miejscu podium sklasyfikowano Volkswagena Golfa. Należałoby wspomnieć, że we wrześniu poprzedniego roku auto zajmowało dalekie, siódme miejsce porównania.

Ostatnie pole podium przypadło w udziale Oplu Astrze. Wykonywany w Gliwicach kompakt odnalazł we wrześniu 738 nabywców.

Na czwartym miejscu oceniono kolejny hit z Mlada Boleslav – Skodę Fabię. Mimo iż w Paryżu zademonstrowano właśnie nową generację, była wciąż bawi się ogromnym powodzeniem. W minionym miesiącu zarejestrowano w Polsce aż 717 tych samochodów. Pierwszą piątkę zamyka Toyota Yaris. Na japońskie auto segmentu B zdecydowało się we wrześniu 711 polskich konsumentów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *