Rolety dachowe – ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem

Latem pomieszczenia na poddaszach mogą nagrzewać się do nieprzyjemnie wysokich temperatur. By temu zapobiec, najlepszym rozwiązaniem są specjalne osłony okienne. Jak działają rolety dachowe chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem?

Okna dachowe są wyjątkowe, dlatego wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Ponieważ ich szyby i ramy znajdują się pod kątem, można zamontować je jedynie na prowadnicach. Z tego względu najlepiej sprawdzają się specjalne, dedykowane plisy i rolety dachowe.

Jak działają rolety dachowe?

Rolety dachowe są najczęściej montowane w kasetach i na prowadnicach. Taka instalacja umożliwia rozwijanie ich pod kątem, a także dokładne zasłonięcie okna. Systemy samoblokujące, magnesy, zaczepy i inne technologie pozwalają na dowolne ułożenie. Dzięki swojej budowie z ich pomocą można swobodnie dostosować ilość wpadającego światła, a także utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniu.

Czytaj jak wybrać osłony okienne na okna dachowe: https://www.agatarolety.pl/blog/jak-wybrac-oslony-okienne-na-okna-dachowe/

Z czego wykonane są rolety dachowe?

Rolety dachowe są często termoizolacyjne – zapobiegają zmianom temperatury wnętrza. Na poddaszach w czasie upału szybko robi się nieznośnie gorąco. Najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem jest zablokowanie wpadających promieni słonecznych. By uzyskać najlepsze efekty, materiał rolet dachowych zwykle powleka się specjalną, refleksyjną emulsją. Inne modele zawierają także płachtę aluminium lub gumowy panel. W ten sposób odbijają promienie słoneczne oraz ciepło, a w pokoju utrzymuje się przyjemna temperatura.

Gdzie najlepiej kupić rolety dachowe?

By mieć stuprocentową pewność, że rolety dachowe zostaną poprawnie zamontowane i będą idealnie przylegać, najlepiej kupić rolety dachowe na wymiar. Składając zamówienie można dostosować również jej wygląd do wystroju i własnego gustu. Choć takie modele zwykle bywają droższe, są o wiele skuteczniejsze, trwalsze, a także bardziej estetyczne.

Nic nie przynosi takiej ulgi w czasie upału jak relaks we własnym domowym zaciszu. Zadbaj o to, by zawsze było to możliwe, niezależnie od temperatury na zewnątrz! Zamontuj rolety dachowe i skorzystaj z wygodnego, skutecznego zabezpieczenia!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *