Systemy zabezpieczeń i kontroli dostępu Controlsys

system kontroli dostępu dla firm i przedsiębiorstwStosowanie systemów kontroli dostępu jest nie tylko kwestią prestiżu firmy i komfortu osoby zarządzającej danym budynkiem. To także kwestia bezpieczeństwa żywotnych interesów przedsiębiorstwa, ochrony dokumentów i danych wrażliwych. W końcu, to także obowiązek, którego niedopełnienie może mieć bardzo doniosłe konsekwencje. W dobie XXI wieku bezpieczeństwo informacji zyskało najważniejszy priorytet. Nie bez znaczenia jest fakt, że nasze czasy zostały właśnie nazwane erą informacji, która ma swoją olbrzymią cenę.

Aby dobrze chronić pomieszczenia, w których przechowywane są ważne dla firmy dane, należy wdrożyć systemy kontroli dostępu, dzięki którym wstęp będą miały wyłącznie osoby upoważnione. Dzięki postępowi technologicznemu kontrola dostępu jest nie tylko łatwa, ale i skuteczna. System kontroli dostępu Controlsys opiera się na urządzeniach blokujących, weryfikujących oraz na nowoczesnym oprogramowaniu, dzięki któremu można wszystkim zarządzać i mieć nad wszystkim pieczę. Niezwykle ważny z punktu widzenia kontroli i bezpieczeństwa jest monitoring ruchu w zabezpieczonych strefach. Dopiero po analizie ruchu można zauważyć najsłabsze punkty systemu.

Rozwiązania Controlsys.pl obejmują urządzenia zabezpieczające za pomocą specjalnego kodu PIN, który jest przypisany do danej osoby w firmie bądź organizacji. To najbardziej podstawowa możliwość. Inną opcją, trochę mniej bezpieczną, jest udostępnienie pracownikom kart dostępu lub innych elementów, które otwierają zabezpieczone drzwi, jak na przykład pastylki czy breloki. Wadą tego rozwiązania jest łatwość zgubienia elementu i dostania się go w niepowołane ręce. Najbezpieczniejszym i najbardziej zaawansowanym sposobem jest skanowanie danych biometrycznych. Urządzenia zabezpieczające Controlsys.pl pozwalają na zastosowanie takiego rozwiązania. Jeśli jednak wymagane będą większe zabezpieczenia, możliwe jest stworzenie kombinacji, dzięki której najpierw konieczne będzie wprowadzenie unikalnego kodu PIN, a następnie zeskanowanie linii papilarnych czy układu żył. Trudno o skuteczniejsze zabezpieczenie.

Przed wyborem odpowiednich zabezpieczeń warto skontaktować się ze specjalistami pod adresem www.controlsys.pl, by dobrać najodpowiedniejsze rozwiązanie. Nie wszędzie bowiem konieczne jest stosowanie największych zabezpieczeń.

Aby system kontroli dostępu działał poprawnie należy też zadbać o jego zapasowe zasilanie na wypadek awarii sieci energetycznej. To zadanie dla zasilaczy buforowych i dodatkowych akumulatorów, które chronią pomieszczenia, gdy wszędzie indziej zgaśnie światło.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *