Trwały i piękny manicure w kilku krokach

Malowanie paznokci – niby prosta rzecz, jednak wielu Paniom przysparza realnych problemów. To płytka niewłaściwie przygotowana, to źle dobrany lakier, za duża jego ilość przez co lakier się rozlewa i nie chce schnąć. A zatem – malowanie paznokci bez tajemnic jak można przeczytać na stronie https://bajkowepaznokcie.pl – czyli kilka prostych kroków, aby wykonać perfekcyjny i trwały manicure.

Pamiętaj, aby zawsze przed zabawą z nowym lakierem sprawdzić, jak zachowuje się on na naszej płytce. Być może akurat na naszym paznokciu nie będzie trzymał się najlepiej, być może będzie Cię denerwował czas schnięcia lakieru, albo finalny efekt, który będzie zgoła odmienny od oczekiwanego. Dlatego aby uniknąć rozczarowań rozprowadź najpierw – w ramach próby – lakier na jednym paznokciu, wtedy będziesz mniej więcej wiedziała czego się spodziewać i jaką najlepiej technikę zastosować żeby manicure był trwały.

Jeżeli chcesz żeby kolor trzymał się dłużej po opiłowaniu płytki paznokcia do pożądanego kształtu powinnaś dokładnie usunąć poprzedni lakier, wypolerować ładnie płytkę, odtłuścić ją przed nałożeniem i nałożyć bazę. Żeby lakier za bardzo się nie rozpłynął powinnaś umieścić kroplę lakieru na środku paznokcia, ale koniecznie od strony skórki. Jeżeli wyczujesz, że ta ilość lakieru wystarczy aby przykryć całego paznokcia, to zacznij rozprowadzać lakier w kierunku brzegu wolnego paznokcia po linii prostej. Po ukończeniu poprzedniej czynności rozprowadź lakier do około połowy długości płytki paznokcia, pokrywając zaokrąglenie płytki przy skórce paznokcia. Osobnym pociągnięciem poprowadź lakier do końca paznokcia. Tą samą czynność powinnaś dokładnie w tej samej kolejności powtórzyć po drugiej stronie paznokcia. Jeżeli uznasz, że jest konieczność pokrycia paznokcia drugą warstwą lakieru powtórz dokładnie te same czynności. Jeżeli chcesz przyspieszyć wyschnięcie paznokci możesz nałożyć popularny – ostatnimi czasy – utwardzacz, który skróci okres oczekiwania na nasz perfekcyjny manicure.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *