Umowa z DJ’em – jak spisać?

Jeśli znaleźliśmy już osobę, która zajmie się oprawą muzyczną tak ważnej dla wielu zakochanych chwili, na koniec pozostanie już tylko jedna rzecz – umowa. Aby jednak zaoszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i rozczarowania, warto wiedzieć, co powinno się w niej znaleźć.

Dane osobowe

Umowa zabezpiecza interesy obu stron. Jej wstępem powinny być dane osobowe wraz z adresem i numerem dowodu osobistego osób występujących w niej jako strony. W sytuacji, gdy podpisujemy dokument z firmą, a nie osobą fizyczną, wówczas upewnijmy się, kto dokładnie przyjedzie na umówione spotkanie. Może bowiem okazać się, że firma zatrudnia kilku Dj-ów. Jeśli tak, pamiętajmy aby uwzględnić w umowie informację, kto dokładnie w planowanym dniu wesela pojawi się na uroczystości. Podobna zasada zresztą dotyczy rezerwacji kapeli. W tym przypadku również warto zabezpieczyć swoje interesy i umieścić w dokumencie informację, jaki skład oraz z jakim instrumentarium pojawi się na weselu.

Lokalizacja

Kolejnym ważnym elementem dobrze spisanej umowy z DJ-em jest określenie czasu i miejsca, w jakim odbędzie się przyjęcie weselne. Zadbajmy o dokładne sprecyzowanie godziny zakończenia imprezy oraz ceny za dodatkowe godziny poza ustalony limit. Warto to zrobić jeszcze przed planowanym ślubem, gdyż wówczas uchronimy się przed niepotrzebnymi nocnymi negocjacjami.

Warunki płatności

Podpisując umowę warto zwrócić uwagę, czy podana cena jest wartością netto czy brutto. DJ na wesele zazwyczaj będzie oczekiwał zadatku przy dokonywaniu formalności. Jej wysokość również warto umieścić w dokumencie. Podobnie zresztą jak informację o sposobie płatności.

Przedmiot umowy

W tym punkcie warto określić zobowiązania wykonawcy. Jeśli DJ przyjmie również rolę wodzireja na weselu, wówczas oprócz sprzętu i dyskografii, warto umieścić również informacje na temat sposobu prowadzenia zabawy.

Sankcje

Umieszczenie w umowie informacji na temat sankcji za zerwanie umowy lub nie dotrzymanie jej postanowień stanowi kolejny niezwykle ważny element dobrze spisanego dokumentu. Aby było z korzyścią dla obu stron, powinien chronić zarówno interesy DJ-a, jak i narzeczonych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *