Urządzamy kuchnię i wybieramy zlewozmywak

6101Projektowanie każdego pomieszczenia w domu wymaga dopracowania najmniejszych szczegółów. Z pozoru błahy element wymaga zastanowienia tak, by dobrze współgrał z innymi szczegółami, a poza tym służył długo. Sprawa nie jest tak prosta, jak by się mogło wydawać. Nawet jeśli chodzi o wybór zlewozmywaka do kuchni.

Dobry zlewozmywak nie spełnia tylko funkcji użytkowej. Korzystamy z niego oczywiście podczas zmywania naczyć czy przygotowywania potraw, ale musi on też być estetyczny i dobrze pasować do stylu, w jakim wykonana jest kuchnia.

Dawniej osoby chcące urządzić kuchnię były skazane na ciężkie i żeliwne zlewy, ale to już przeszłość. Dziś najpopularniejszymi materiałami jest stal nierdzewna, marmur i granit.

Zanim jednak wybierzemy materiał warto zastanowić się, czego tak naprawdę szukamy, gdyż przede wszystkim pod uwagę należy wziąć względy praktyczne. Inny zlewozmywak będzie potrzebny, gdy w domu nie ma zmywarki, a inny gdy znajduje się ona na wyposażeniu kuchni. Innego wyposażenia będziemy szukać też, gdy w domu bywamy rzadko i szukamy czegoś prostego i niewielkiego.

Na rynku dostępne są zlewy jednokomorowe, półtorakomorowe, dwukomorowe czy nawet dwuipółkomorowe, które mogą być przydatne dla osób dysponujących naprawdę dużą kuchnią.

Jeśli chodzi o materiał, z którego ma być wykonany zlewozmywak to najbardziej eleganckim i wytrzymałym wydaje się być granit. Zlewozmywaki granitowe wymagają pielęgnacji. Po każdym umyciu zlewu granitowego należy go dokładnie wytrzeć do sucha, w przeciwnym wypadku mogą powstać przebarwienia. Przy czyszczeniu zlewozmywaków z granitu warto unikać stosowania twardszych ścierek, żeby nie powstały zarysowania psujące estetykę tego elementu. Dobrze pielęgnowany i konserwowany zlew granitowy będzie ozdobą każdej kuchni.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *