Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa

psycholog-w-katowicachCzasem w życiu nie dzieje się zbyt dobrze, czasem jest tak, że codzienność staje się zbyt  trudna by jej podołać. Jesteś rozbity, masz duże wahania nastrojów i wszystko widzisz w odcieniach szarości. Nie dajesz sobie rady z obowiązkami w pracy, w domu, wszystko sprawia ci dyskomfort psychiczny i nigdzie nie znajdujesz pocieszenia. Może to jest ten właśnie moment, w którym powinieneś się zgłosić do odpowiedniego specjalisty, który pomoże ci spojrzeć na świat inaczej i pokaże ci jak możesz rozwiązać swoje problemy. Rozmowa z przyjacielem albo dobrym znajomym może nie być dobrym rozwiązaniem na dłuższą metę, ponieważ u takiej osoby możemy wygadać się i dzięki temu zrzucić na chwilę balast, lecz rzadko kiedy taka osoba będzie posiadają odpowiednią wiedzę jak postąpić, by w pełni nam pomóc.

Psycholog Katowice w naszej głowie kojarzy się nie zbyt pozytywnie. Jednak czasem warto skonsultować swój problem z osobą kompetentną, która w sposób fachowy będzie nam w stanie udzielić pomocy. Psycholog bowiem dysponuje odpowiednią wiedzą oraz narzędziami, dzięki którym można wrócić do własnej równowagi psychicznej.

Psychoterapia to sposób leczenia, nie jest to zwykłą pogawędka u kogoś, komu za to zapłacisz. Jest to forma pomocy, która dobrze przeprowadzona może znacząco poprawić komfort życia naszego i naszych bliskich. Psychoterapia pozwala na lepsze poznanie siebie, zrozumienie swojej roli w funkcjonowaniu różnych środowisk. A wiadomo, że im lepiej siebie poznasz tym lepiej będziesz mógł zrozumieć swoje reakcje oraz kontrolować to co się wokół dzieje. Psychoterapia wymaga zaangażowania oraz przestrzegania zasad, które zakreśli psychoterapeuta. Im większe zaangażowanie tym większa szansa osiągnięcia celu w szybszym czasie. Trzeba pamiętać, że im większy cel tym więcej czasu i zaangażowania potrzeba żeby go w pełni osiągnąć oraz zrozumieć.

Procesy te również nie są szybkie. Należy więc cierpliwie oczekiwać zmian i nie zniechęcać się jeżeli nie przychodzą one tak łatwo i szybko. Jest to żmudne ale warte odpowiedniej cierpliwości i zaangażowania, bowiem chodzi o zmianę swojego życia na lepsze.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *