Jak wybrać koszulę w rozmiarze xxl?

koszule-xxl-3Powszechnie wiadomo, jakie desenie pogrubiają sylwetkę, czynią ją masywną i jeszcze większą optycznie niż jest ona w rzeczywistości. To oczywiście poziome paski, duża krata i w ogóle duże wzory – kwiaty, jakieś figury geometryczne. Dotyczy to zarówno mody męskiej jak i damskiej. Mając na uwadze powyższe, lepiej więc zrezygnować ze wzorów, a postawić na przykład na intensywny kolor. Duże koszule dla mężczyzn powinny posiadać także następujące, niżej opisane cechy:

– kołnierzyki w stylu pin point – jest to szczególnie polecany przy koszulach w rozmiarze xxl rodzaj kołnierzyka. Charakteryzuje się on tym, że ma dłuższe wyłogi niż w klasycznych koszulach z tak zwanym włoskim kołnierzykiem. Dobrze, aby kołnierzyk posiadał charakterystyczne guziczki – dzięki temu nie będzie odstawał, wręcz przeciwnie – będzie sztywny i doskonale wydłuży szyję.

– koszule xxl powinny być krótkie, jeśli panowie preferują ich wypuszczanie. To jest warunek konieczny, choć niestety rzadko przestrzegany. Co daje puszystym panom równe odcięcie koszuli u dołu? Przede wszystkim wysmukla oraz wydłuża ich sylwetkę, a fałdy materiału nie zakrywają wydatnych pośladków optycznie je powiększając.

-duże koszule powinny mieć określone kolory oraz nadruki. Panowie plus size doskonale będą się prezentowali w ubraniach prążkowanych (oczywiście pionowo) oraz w jednolitych kolorach. Nigdy jednak nie powinni oni łączyć na przykład czarnej koszuli z czarną marynarką. Czerń co prawda odejmuje optycznie kilogramów, ale podwojona czy też potrojona (spodnie), prezentuje się na takich panach po prostu źle i bardzo niekorzystnie.

Magia szczegółów…

Kolor, prążek, taki, a nie inny rodzaj kołnierzyka czy dolne wykończenie, to oczywiście nie wszystko, co mogą mieć koszule xxl. Jak się okazuje, o tym czy dobrze będą się prezentowały na dużym panu decydują także inne szczegóły, takie jak na przykład kontrastowe wykończenie listwy guzikowej oraz spodniego obszycia kołnierzyka. To wygląda zawsze bardzo ładnie i bardzo elegancko. Do takiej koszuli nie zakładamy z reguły krawata. Co daje taki zabieg? Oczywiście wydłużenie i wysmuklenie sylwetki. Wokół szyi tworzy się tak zwana strefa trójkąta, a wzdłuż korpusu pionowa linia, dzieląca optycznie sylwetkę na dwie części. Podobny efekt daje krawat – także świetnie dzieli sylwetkę wydłużając ją.

Podsumowując…

Panowie w rozmiarze większym niż średnia przeciętna nie powinni martwić się tym, że krawcy czy koncerny modowe w ogóle o nich nie pamiętają. Otóż pamiętają i starają się robić wszystko, by maksymalnie ułatwić im możliwość naprawdę dobrego wyglądu. Oczywiście w wyborze warto sugerować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim materiałem – ważne, aby miał jak największą zawartość procentową włókien naturalnych no i oczywiście – ważne, aby koszule xxl spełniały jednak to wszystko, co zostało wcześniej napisane. I pamiętajcie drodzy panowie, można wyglądać atrakcyjnie i sexy nawet w rozmiarze xxl!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Modini.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *