Wyszczuplanie ciała dzięki odzieży

2Wiele kobiet posiadających kilka zbędnych kilogramów zastanawia się, co założyć, by ukryć tę niedoskonałość. Wizualne wyszczuplenie sylwetki jest łatwiejsze niż by się mogło wydawać. Poza odzieżą damską przeznaczoną do wyszczuplenia sylwetki warto znać kilka prawideł mody, które ukryją nadmiarowe kilogramy.

Czarny wyszczupla

Wiele osób zapomina o tym, że kolor czarny posiada znakomite właściwości optycznie wyszczuplające sylwetkę. Czarny jest też uniwersalnym kolorem, który pasuje do wielu elementów odzieży i na każdą okazję. Warto również nadmienić, że kolor czarny jest barwą ponadczasową, która nigdy nie wychodzi z mody.

Ważniejszy dół niż góra

Jeśli nie przepadamy za kolorem czarnym należy pamiętać, że w przypadku sylwetki charakteryzującej się zbędnymi kilogramami nie wolno nosić jasnych spodnich części garderoby, gdyż wpływają one niekorzystnie na wygląd. Innymi słowy – spodnie zawsze powinny być ciemne. Górne warstwy odzieży mogą występować w dowolnej kolorystyce.

Nie wszystkie wzory pasują

Przy poszukiwaniu ubrań, których zadaniem będzie wizualne odchudzenie sylwetki, warto zapomnieć o wzorach, szczególnie o tych florystycznych. Najbardziej wyszczuplające właściwości mają ubrania w pionowe paski.

Dopasowanie i podkreślenie sylwetki

Choć w obiegowej opinii utarł się pogląd, że w przypadku chęci wyszczuplenia sylwetki należy nosić luźne ubrania, to jest to błąd. Wbrew pozorom powinno się nosić ubrania dopasowane i podkreślające wcięcie w talii. Nie wolno jednak przesadzić w drugą stronę. Zbyt mała odzież podkreśli nadwagę i będzie nieestetycznie wyglądać. Poza tym, „wciśnięcie się” w mniejszy rozmiar nie oznacza, że jest on koniecznie dla nas.

Zacznij od bielizny

Elementem odzieży, który pomoże ukryć kilka zbędnych krągłości jest bielizna. Ukryta pod wierzchnią warstwą odzieży doskonale spełnia swoje zadanie. Bielizna wyszczuplająca jest powszechnie stosowana przez tysiące kobiet, a także przez gwiazdy show biznesu, które swoją drogą wiele jej zawdzięczają, zwłaszcza że dużo częściej są narażone na obiektywy aparatów i kamer.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *